ВПЛИВ ВПРОВАДЖЕННЯ АВТОМАТИЗОВАНИХ СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ НА ЕФЕКТИВНІСТЬ ПРОМИСЛОВОГОВИРОБНИЦТВА
Анотація
Планування ресурсів підприємства (ERP) широко використовуються в компаніях усього світу та поступово знаходить своє місце в багатьох організаціях в Україні. Основна мета впровадження ERP – керування та координування всіх ресурсів, інформації та бізнес-процесів із загальних сховищ даних. Запропонована стаття детально аналізує впровадження автоматизованої системи управління на промисловому підприємстві Запоріжжя та його вплив на ефективність підприємства. У дослідженні проаналізовано зміни на малому виробничому підприємстві протягом 8 років. Для оцінки впливу впровадження АСУ на процеси управління підприємством використано метод тріангуляції трьох прийомів: опитування керівництва ІТ-відділу та адміністрації підприємства; опитування співробітників щодо їх уявлень про вплив впровадженої системи АСУ, а також вторинний аналіз даних існуючих організаційних даних, що включає річні фінансові звіти. Було проведене порівняння з емпіричними даними впровадження систем ERP у розвинутих країнах. Аналіз показує близькі результати, тому можна зробити припущення, що результати дослідження можуть застосовуватися до компаній подібного розміру, орієнтованих на виробництво. Для таких підприємств за умови належного виконання реалізація ERP-підходу та впровадження АСУ призведе до підвищення ефективності. Упровадження автоматизованих систем управління вимагає часових та фінансових витрат, а також волі керівництва, при цьому отримані результати економічної ефективності залежать також від ряду інших чинників. Також зазначено, що впровадження автоматизованих систем управління сприяє підвищенню ринкової конкурентоспроможності продукції підприємства за рахунок підвищення якості, зменшення часу виробництва, зниження собівартості та ціни продукції.
Посилання
2. Шульгіна Л.М., Юхименко В.В. Інноваційний розвиток підприємств: формування стратегій: монографія. Київ: Univest PrePress. 2015. 212 c.
3. Milosh M. ERP implementation at Polish enterprises – from business and end-users perspectives. Actual problems of economics. No.6. 2012. Pр. 414-421.
4. Devos J., Rajcanovska J., Van Landeghem H., Deschoolmeester D. (2013). Effect of ERP Implementation on the Company Efficiency – A Macedonian CASE. CONFENIS 2012. LNBIP 139. pp. 198–205.
5. Norris G, Harley J, Dunleavy K, Balls J. E-Business and ERP, John Wiley & Sons. 2000.
6. Welti N. Successful SAP R/3 Implementation: Practical Management of ERP Project, Addison Wesley Longman. 1999
7. Yin R.K.: Case Study Research: Design and Methods, 3rd edn., vol. 5. Sage Publications, Inc., Thousand Oaks. 2003.
8. Sarke, S., Lee A.S.: Using a case study to test the role of three key social enablers in ERP implementation. Inf. & Man. 40. 2003. PP. 813–829.
9. Myers M.D.: Qualitative research in information systems. MISQ 21. 1997. PP. 241–242.
10. Arksey H.P.T., Knight P.T., Knight P.: Interviewing for social scientists: an introductory resource with examples. SAGE. 1999.
11. Dorien J., and Wolf. M. "A Second Wind for ERP." McKinsey Quarterly. Spring. 2000
12. Forger G. "ERP Goes Mid-Market." Modern Materials Handling. January 31. 2000.
13. Markus M.L.: Power, Politics, and MIS Implementation. Comm. of the ACM 26. 1983. P. 430–444.