СПЕЦИФІКА ОРГАНІЗАЦІЇ ЗАНЯТЬ ФІЗИЧНОЮ КУЛЬТУРОЮ В ЛІЦЕЯХ ІЗ ПОСИЛЕНОЮ ВІЙСЬКОВО-ФІЗИЧНОЮ ПІДГОТОВКОЮ НА ПЕРШОМУ РОЦІ НАВЧАННЯ

Ключові слова: ліцей із посиленою військово- фізичною підготовкою, юнаки, заняття з фізичної культури, диференційований підхід, фізична підготовка, легка атлетика, баскетбол.

Анотація

За результатами теоретичного аналізу наукової літератури з теми дослідження з’ясовано, що освітній процес у військових ліцеях орієнтується на забезпечення комплексної підготовки учнів до можливої військової кар’єри, поєднуючи в собі фізичний і військово-професійний напрями та здобуття загальної освіти. Однією з найважливіших є фізична підготовка, від якості організації якої залежить не лише фізична готовність учнів до виконання військових обов’язків, а й загальна підготовленість для майбутньої служби у Збройних Силах. Специфіка занять із фізичної культури полягає в застосуванні диференційованого підходу з метою підвищення рівня фізичної підготовленості. У дослідженні здійснено обґрунтування ефективності організації занять із фізичної культури в ліцеях з посиленою військово- фізичною підготовкою на першому році навчання. Об’єктом дослідження були заняття з фізичної культури в ліцеях із посиленою фізичною підготовкою на першому році навчання. Для ефективної організації занять у ліцеях із посиленою військово-фізичною підготовкою під час планування враховували початковий рівень фізичної підготовленості учнів. Засоби легкої атлетики й баскетболу із застосуванням диференційованого підходу на заняттях фізичною культурою позитивно вплинули на підвищення рівня фізичної підготовленості учнів. За результатами дослідження виявлено, що під впливом засобів легкої атлетики й баскетболу на заняттях із фізичної культури із застосуванням диференційованого підходу на першому році навчання відмічено достовірне покращення результатів у підтягуванні на перекладині, комплексній силовій вправі, бігу на 3000 м, бігу на 1000 м і метанні м’яча на дальність. Таким чином, застосування диференційованого підходу сприяло підвищенню рівня фізичної підготовленості юнаків- ліцеїстів після закінчення навчального року. А позитивна динаміка свідчить про ефективність організації занять фізичною культурою в ліцеях із посиленою військово-фізичною підготовкою.

Посилання

1. Балушка Л. М. Удосконалення фізичної підготовки засобами спортивної боротьби учнів ліцеїв з посиленою військово-фізичною підготовкою : дис. ... канд. наук з фіз. вих. та спорту : 24.00.02 / Львів. держ. ун-т фіз. культури ім. І. Боберського. Львів, 2020. 296 с.
2. Ільницький І. М. Удосконалення фізичної підготовленості учнів ліцеїв із посиленою військово-фізичною підготовкою засобами боксу : дис. ... канд. наук з фіз. вих. та спорту : 24.00.02 / Львів. держ. ун-т фіз. культури. Львів, 2018. 304 с.
3. Положення про військовий ліцей, затверджене постановою Кабінету Міністрів України № 1087 від 17 липня 2003 р.
4. Типова навчальна програма для військових (військово-морських) ліцеїв : наказ Міністерства оборони України № 122 від 17.02.2022.
5. Чередниченко І. А., Ізотова Т. А., Ізотов Д. О. Зв’язок фізичної підготовленості та підходів щодо організації занять фізичною культурою в ліцеях з посиленою військово-фізичною підготовкою. Фізична культура і спорт: традиції, досвід, інновації : матеріали II Всеукр. науково-практ. конф., м. Запоріжжя, 14 берез. 2024 р. Запоріжжя, 2024. С. 76–83.
Опубліковано
2024-06-17
Як цитувати
Чередниченко, І. А., Коваленко, Ю. О., Напалкова, Т. В., & Омок, Г. А. (2024). СПЕЦИФІКА ОРГАНІЗАЦІЇ ЗАНЯТЬ ФІЗИЧНОЮ КУЛЬТУРОЮ В ЛІЦЕЯХ ІЗ ПОСИЛЕНОЮ ВІЙСЬКОВО-ФІЗИЧНОЮ ПІДГОТОВКОЮ НА ПЕРШОМУ РОЦІ НАВЧАННЯ. Фізичне виховання та спорт, (1), 133-138. https://doi.org/10.26661/2663-5925-2024-1-18
Розділ
РОЗДІЛ I. ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають

1 2 > >>