ПОКАЗНИКИ ЗМАГАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЗБІРНИХ КОМАНД SIX NATIONS CHAMPIONSHIP З РЕГБІ-15 СЕЗОНУ 2022 РОКУ
Анотація
У статті наведено результати педагогічного спостереження й порівняльного аналізу основних компонентів змагальної діяльності у регбі-15 кращих команд Європи, учасників чемпіонату SIX NATIONS CHAMPIONSHIP з регбі-15 сезону 2022 року серед чоловічих команд. Даними для дослідження слугували відеоматеріали і протоколи ігор, які було опрацьовано, проаналізовано і вивчено. Розглянуто показники змагальної діяльності шести команд, які брали участь у чемпіонату SIX NATIONS CHAMPIONSHIP з регбі-15 сезону 2022 року. Матчі проводились в період з 5 лютого по 19 березня 2022 року. Загалом було проаналізовано 15 матчів. У дослідженні нами були використані показники змагальної діяльності регбійних команд, які офіційно затверджені Міжнародною федерацією регбі (International Rugby Board, IRB). Авторами було проаналізовано наступні показники змагальної діяльності: кількість здобутих очок; кількість пропущених очок; кількість спроб, що здійснила команда; кількість спроб, що пропустила команда; кількість передач командами; кількість напівстандартних положень «рак» та «мол»; рух з м’ячем по полю; удари ногою по м’ячу під час гри. У відповідності статистичних даних встановлено, що за кількісними показниками змагальної діяльності гравці збірної команди Франції та Ірландії статистично переважали своїх суперників за усіма показниками. Особливо це стосувалося таких показників, як набрані і пропущені очки за турнір в цілому та переміщення і просування гравців з м’ячем у руках. Також перевага на користь цих збірних спостерігалась у кількості занесених і пропущених спроб. Аналіз показників змагальної діяльності у SIX NATIONS CHAMPIONSHIP з регбі-15 сезону 2022 року доводить, що регбісти збірної команди Ірландії та Франції демонструють перевагу в усіх шести показниках змагальної діяльності у регбі-15, що приносить результат у вигляді першого та другого місця у підсумковій таблиці чемпіонату сезону 2022 року. Подальші наукові розвідки будуть спрямовані на аналіз показників зазначених збірних у SIX NATIONS CHAMPIONSHIP з регбі- 15 сезону 2022 року в навістандартних і стандартних положеннях.
Посилання
2. Eggers T., Cross R., Norris D., Wilmot L., & Lovell R. Impact of Microcycle Structures on Physical and Technical Outcomes During Professional Rugby League Training and Matches. International Journal of Sports Physiology and Performance. 2022. № 17. Issue 5. P. 755–760.
3. Tim J. Gabbett. Effects of Physical, Technical, and Tactical Factors on Final Ladder Position in Semiprofessional Rugby League. International Journal of Sports Physiology and Performance. 2014. № 9. Issue 4. P. 680–688.
4. Квасниця О. (2018). Удосконалення фізичної підготовки кваліфікованих гравців у регбі-7 з урахуванням індивідуальних профілів фізичної підготовленості: дис. к. фіз. вих.. Львів: Львівський державний університет фізичної культури. 224 с.
5. Костюкевич В. Показники фізичної підготовленості спортсменів-командних ігрових видів спорту протягом підготовчого періоду річного макроциклу. Спортивний вісник Придніпров’я. 2013. 3 № 3. С. 95–99.
6. Латишев М., Квасниця О., Спесивих О., Квасниця І. Прогнозування: методи, критерії та спортивний результат. Спортивний вісник Придніпров’я. 2019. № 1. С. 39–47.
7. Мартиросян А. Швидкісно-силова підготовка кваліфікаційних регбістів у підготовчому періоді: автореф. дис.…к.фіз.вих. Харків: Харківська держ. акад. фіз. культури, 2006. 24 с.
8. Пасько В. Інноваційні технології удосконалення фізичної та технічної підготовленості регбістів на етапі спеціальної базової підготовки: автореф. дис. …к.фіз.вих. Дніпропетровськ, 2016. 22 с.
9. Тищенко В., Лочман В., Мордвинов К., Бєлоус М., Тищенко Д. Застосування інноваційних засобів у навчально-тренувальному процесі в гандболі. Фізичне виховання та спорт. 2021. Т. 2. C. 57–64.