ВИВЧЕННЯ ВПЛИВУ ПРОГРАМ АЕРОБНОЇ ТА СИЛОВОЇ СПРЯМОВАНОСТІ З ВИКОРИСТАННЯМ ТРЕНАЖЕРНИХ ПРИСТРОЇВ «TRX» І «6 DIRECTIONS» НА ЗБІЛЬШЕННЯ СИЛОВИХ ПОКАЗНИКІВ ХЛОПЧИКІВ 10–12 РОКІВ

  • Б.В. Кокарев
  • С.А. Щербій
  • К.В. Шеховцова
  • С.І. Данильченко
Ключові слова: аеробіка, силове тренування, персональна програма, показники тренованості

Анотація

У результаті дослідження виявлено відсутність вірогідних відмінностей у результатах всіх контрольних тестів між обстежуваними, які взяли участь в експерименті, що говорить про однорідність контрольної та експериментальної груп за складом учасників. Дослідження проводилося в групах дитячого фітнесу на базі спортивно-оздоровчого комплексу Запорізького національного університету. У них брали участь хлопчики 10-12 років, віднесені за станом здоров’я до основної медичної групи, які регулярно відвідують заняття і займаються гімнастикою, аеробікою та їх різновидами. Контингент випробовуваних склав 20 осіб. Експериментально доведено, що заняття силовими вправами з поступово зростаючим навантаженням можуть значно збільшити силові показники у хлопчиків 10-12 років. Встановлено суттєві позитивні зміни силових показників фізичної підготовленості хлопчиків 10-12 років, які склали експериментальну групу. Вони мають високий рівень достовірності по відношенню до результатів контрольної групи. У хлопчиків експериментальної групи після 2 місяців занять відзначалося збільшення силових показників у 4,5 рази більше, ніж збільшення аналогічних показників, що сталося в контрольній групі. Під час експерименту доведено високу ефективність вправ, виконуваних на тренажерних пристроях «TRX» і «6 Directions», а так само побудованої на їх основі програми аеробного та силового тренінгу для хлопчиків 10-12 років. Підтверджено, що робота з тренажерними пристроями позитивно позначається на формуванні специфічної постави, якнайшвидшої стабілізації раціональної техніки виконання силових вправ, здатності сконцентруватися на основному зусиллі. У хлопчиків експериментальної групи, які займалися за авторською програмою, відзначена більш швидка зміна частки жирового компоненту в бік його зменшення, а так само збільшення процентного вмісту м’язової тканини ніж у хлопчиків контрольної групи. Опитуванням, проведеним після заключного етапу експериментального дослідження, виявлено, що діти зазвичай висловлюють задоволеність і тренувальним процесом, і його результатами.

Посилання

1. Булатова М. М. Современные физкультурно-оздоровительные технологии в физическом воспитании. Київ: Олимпийская литература, 2003. С. 374–377.
2. Весткотт В. Специализированная силовая тренировка: эффективные фитнесс-занятия для специальных групп населения. Київ: Планета фитнесс, 2004. 201 с.
3. Давыдов В. Ю. Новые фитнес-системы (новые направления, методики, оборудование и инвентарь): учеб. пособ. Волгоград: ВолГУ, 2005. 284 с.
4. Ковшура Е. О. Оздоровительная классическая аэробика : учеб. пособ. Ростов н/Д : Феникс, 2013. 167 с.
5. Кокорев Д. А. Кроссфит тренировки как инновационный компонент в физическом воспитании студентов. Приоритетные направления развития науки и образования. 2016. № 1 (8). С. 134 – 137.
6. Кокарев Б. В. Фітнес-багатоборство STRENFLEX у підвищенні силових якостей та фізичної підготовленості студентів. Спортивний вісник Придніпров’я. Дніпропетровськ: ДДІФКС, 2015. № 2. С. 82–86.
7. Кокарев Б. В. Вплив споживчих властивостей фізкультурно – оздоровчих послуг на мотивацію тих, хто займається регулярним оздоровчим тренуванням. Фізичне виховання, спорт і культура здоров’я у сучасному суспільстві. Луцьк : Східноєвроп. нац. ун-т ім. Лесі Українки, 2015. № 3 (31). С. 25–28.
8. Контрерас Б. Анатомия силовых упражнений с использованием в качестве отягощения собственного веса. Минск : Попурри, 2014. 224 с.
9. Матвеев Л. П. Общая теория спорта и ее прикладные аспекты : учебник для вузов физ. культуры. Москва : Советский спорт, 2010. 340 с.
10. Составление программы: Пособие для персональных тренеров. Теория и практика. Москва : Академия фитнесса, 2002. 172 с.
11. Фёрдерер Н. Функциональная система слайд-тренировок для спорта и фитнеса. Минск : ООО АРТСолюшн, 2016. 82 с.
12. Хоули Э.Т. Оздоровительный фитнесс. Київ : Олимпийская литература, 2000. 377 с.
Опубліковано
2018-10-30
Як цитувати
Кокарев, Б., Щербій, С., Шеховцова, К., & Данильченко, С. (2018). ВИВЧЕННЯ ВПЛИВУ ПРОГРАМ АЕРОБНОЇ ТА СИЛОВОЇ СПРЯМОВАНОСТІ З ВИКОРИСТАННЯМ ТРЕНАЖЕРНИХ ПРИСТРОЇВ «TRX» І «6 DIRECTIONS» НА ЗБІЛЬШЕННЯ СИЛОВИХ ПОКАЗНИКІВ ХЛОПЧИКІВ 10–12 РОКІВ. Фізичне виховання та спорт, (2), 112-118. вилучено із http://journalsofznu.zp.ua/index.php/sport/article/view/808

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають