ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ З ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ І СПОРТУ ДО РЕАБІЛІТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Анотація
Зміст статті розкриває теоретичні аспекти професійної підготовки майбутніх фахівців з фізичного виховання і спорту до реабілітаційної роботи. Розглянуто вітчизняні та іноземні літературні джерела, у яких висвітлені питання професійної підготовки майбутніх фахівців з фізичного виховання і спорту до реабілітаційної роботи. Надано аналіз сучасного стану і перспективи професійної підготовки майбутніх фахівців з фізичного виховання і спорту до реабілітаційної роботи з людьми, які мають обмеження в розвитку. Людина з обмеженими фізичними можливостями в сучасному демократичному суспільстві не має права залишатися на узбіччі соціально-культурних процесів, системи людських взаємин та цінностей. Люди з обмеженими фізичними можливостями мають такі ж права, як і здорові люди, їм необхідно повноцінно навчатися, отримувати загальну освіту, по мірі можливості повноцінно брати участь у соціальному житті суспільства, приносити користь державі.
Посилання
2. Казакова С. М., Казаков Е. А. Сучасний стан підготовки та перспективи працевлаштування фахівців з фізичної реабілітації. Фізична та фізіотерапевтична реабілітація. Реабілітація СПА-технологій: матеріали конф., м. Севастополь, 29-30 квітня 2009 р. Севастополь, 2009. С. 36-37.
3. Карпюк Р. П. Професійна підготовка майбутніх фахівців з адаптивного фізичного виховання: теорія та методика: монографія. Луцьк: ВАТ «Волинська обласна друкарня», 2008. 504 с.
4. Кукса В. Переорієнтація професійної самосвідомості студента-фізреабілітолога. Теорія і методика фізичного виховання і спорту. 2002. № 4. С. 40-47.
5. Магин В. А. Контекст модернизации высшего профессионального физкультурного образования. Теория и практика физической культуры. 2005. № 4. С. 39-41.
6. Сущенко Л. П. Професійна підготовка майбутніх фахівців фізичного виховання та спорту (теоретико-методологічний аспект) / Ін-т педагогіки і психології проф. освіти АПН України. Запоріжжя: Запорізький держ. ун-т, 2003. 442 с.
7. Hayes S. Executive dysfunction post-stroke: an insight into the perspectives of physiotherapists. Disability and Reabilitation. 2015. Vol. 37. Issue 20. P. 1817–1824.
8. Mintz J. Turning Points: 27 Visionaries in Education Tell Their Own Stories. Alternative Education Resource Organisation. 2010. 432 р.
9. Program for education and rehabilitation of disabled students. Jelenia Gora, Kolegium Karkonoskie, 2001. 280 p.