ФОРМУВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ В ЦІЛІ ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ УКРАЇНИ
Анотація
Актуальним завданням, що стоїть перед Україною, є обґрунтування напрямів підвищення конкурентоспроможності та завоювання міцних позицій на міжнародному ринку. Адже забезпечення конкурентоспроможності економіки є пріоритетом для будь-якої держави, яка піклується про своє місце на світовому ринку і своєму економічному зростанні. Рівень інвестицій в значній мірі залежить від економічної привабливості українських підприємств, оскільки конкурентоспроможні підприємства є важливим фактором успіху інвесторів. Формування інвестиційної привабливості країни необхідно для забезпечення її конкурентоспроможності та вирішення соціальних проблем. Ефективне використання прямих іноземних інвестицій в національну економіку може стати важливим фактором прискорення економічного зростання, оптимізації відтворювальної структури економіки, вирішення багатьох інших стратегічних завдань. Накопичені іноземні інвестиції є одним з показників і відображають рівень інтеграції країни в світову економіку, розвиток її зовнішньоекономічних зв’язків і прагнення до створення відкритої експортно-орієнтованої моделі економіки. В цьому відношенні Україна значно відстає від більшості країн з перехідною економікою. Стаття присвячена оцінці поточного стану конкурентоспроможності України та інших країн. Проаналізовано стан і тенденції інвестування в Україну. Проведено аналіз конкурентоспроможності України. Встановлено, що підвищення конкурентоспроможності країни призводить, як наслідок, до збільшення інвестицій. Визначено, що потреба в стійкому економічному зростанні, який сприяє підвищенню продуктивності, залишається критично важливою для підвищення рівня життя. Пропонуються шляхи поліпшення інвестиційного клімату в Україні. Результатом роботи є система пропозицій по збільшенню інвестиційної активності.
Посилання
2. Official site of the World Economic Forum. URL: https://www.weforum.org/ (access date: 29.12.2020).
3. Foreign investment: who and where has invested in Ukraine over the past four years.
URL: https://www.slovoidilo.ua/2020/03/20/infografika/finansy/inozemni-investycziyi-xto-kudy-vkladav-hroshiukrayini-ostanni-chotyry-roky (access date: 29.12.2020).
4. Koval N., Terpel L. Problemy ta shliakhy pokrashchenia investytsiinoi dialnosti v economitsi Ukrainy [Problems and ways to improve investment activity in the economy of Ukraine]. Economic analysis: Collection of scientific works “Economic Thought”. Ternopil, 2013. T. 13. S. 56–63.
5. Popovych P. Economichnii analiz dialnosti subiectiv hospodariuvaniia [Economic analysis of business entities] : a textbook. Kyiv : Znannia, 2008. 630 p.