ОСОБЛИВОСТІ СТАНОВЛЕННЯ І РОЗВИТКУ ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН В УКРАЇНІ У ФЕОДАЛЬНУ ДОБУ(ІХ–ХVІІ СТ.)
Анотація
Стаття присвячена дослідженню особливостей становлення та розвитку земельних відносин на теренах України у феодальний період її історії. Однією з правомочностей власності є користування річчю (землею). Основою виробничих відносин феодального суспільства була власність феодала на землю, яку на території сучасної Європи захопила верхівка рабовласницького суспільства ще в період розпаду цього соціально-економічного ладу. На Заході започаткування права власності на землю в епоху феодалізму знайшло своє обґрунтування ще у римському праві і мало назву – право власності на землю. На тлі цього права зростали системи цивільного права багатьох держав світу. Держави Західної і Центральної Європи формувалися під впливом досвіду. У східних же слов’ян земельні відносини та землевпорядкування, як і право власності на землю мали специфічні особливості у період формування та розвитку ранньофеодальної держави Київська Русь, формування якої відбувалося від IX до початку XІ ст.
Посилання
2. Goshchytsky, V. M. History of land relations: a course of lectures. Kyiv : SMC, 1999. 45 p.
3. Hrushevskyi, M. S. History of Ukraine. 2nd ed. Kyiv : Lybid’, 1992. 228 p.
4. Doroshenko, D. I. Outline of the history of Ukraine: in 2 vols. Vol. 2. Kyiv : Globus, 1992. 349 p.
5. History of Ukraine : textbook / G. D. Kazmyrchukand others. Kyiv : VPC “Kyiv University”, 2008. 464 p.
6. Lupenko, Yu. O. Transformation of land relations in agriculture (analytical review). Kyiv : SNNC “IAE”, 2015. 52 p.
7. Sichynskyi, V. Foreigners about Ukraine. Kyiv : Dovira, 1992. 255 p.
8. Tretyak, A. M. History of land relations and land management in Ukraine : a course of lectures. Kyiv : Agrarian Science, 2002. 300 p.
9. Chmykhov, M. O., Kravchenko, N. M., Chernyakov, I. T. Archeology and ancient history of Ukraine : a course of lectures. Kyiv : Lybid’, 1992. 376 p.